#4 Zapowiedź Soundrive Festival – Then Comes Silence

Then Comes Silence (Szwecja) – założony w 2012 roku w Sztokholmie przez czterech muzyków zespół, który swoją fascynację „śmiercią, stratą, spirytualizmem i zepsuciem” przekuł w ciekawie brzmiący projekt. Złożona z powyższych składników muzyczna potrawa to jednak nic innego jak mieszanka post-punku i gotyckiego grania z wyczuwalnymi inspiracjami podobnymi grupami z lat 80-tych. To, co dodaje od siebie Then Comes Silence to szczypta nowoczesności w postaci bardziej rozmytego i niekiedy psychodelicznego brzmienia oraz zgrabnych melodii podszytych wręcz taneczną elektroniką.

Dyskografia: Then Comes Silence (listopad 2012), Then Comes Silence II (październik 2013), Then Comes Silence III – Nyctophilian (marzec 2015)

Dlaczego warto zobaczyć: Dla fanów post-punka czy gothic rocka sprawa jest prosta. Może też się spodobać tym, którym nie są obce takie grupy jak The Soft Moon, A Place To Bury Strangers czy Cold Cave.

Czego posłuchać przed: Zasadniczo jakiejś wielkiej rewolty w brzmieniu grupy przez wszystkie lata jej działalności nie było i mamy tu do czynienia raczej z konsekwentnym rozwijaniem obranej drogi, ale najświeższemu albumowi pt. „Nyctophilian” chyba najbliżej do obecnego wcielenia grupy. Pod koniec października zostanie wydana nowa płyta i warto zapoznać się z pierwszymi jej zapowiedziami – piosenkami „The Dead Cry For No One” i „Strange Kicks”.

Kiedy grają: Czwartek 31.08.17

Strony: https://www.facebook.com/thencomessilence

https://thencomessilence.bandcamp.com