Gdynia 1988-2018 [patronat]

Jest mi niezwykle miło poinformować, że Hałasy i melodie objęły patronatem płytę oraz serię koncertów pod nazwą Gdynia 1988-2018. Wszystkie informacje o projekcie dostępne są poniżej. Spodziewajcie się dodatkowych materiałów na ten temat w najbliższym czasie. Dodam jeszcze, że bardzo cieszę się z tej inicjatywy, bo sam jestem z Trójmiasta i urodziłem się w Gdyni, a poprzednie składanka z 1988 roku z muzyką z moich okolic miała duży wpływ na moje muzyczne gusta.

PŁYTA

plakat promo

Gdynia 1988-2018 to wyjątkowy album, będący swoistym hołdem złożonym Trójmiejskiej Scenie Alternatywnej lat osiemdziesiątych przez współczesne, związane z Gdynią zespoły i muzyków. To również próba nowego spojrzenia na kultowy, wydany w 1988 roku, album Gdynia, który zawierał pamiętne nagrania formacji takich jak Pancerne Rowery, Bielizna czy Apteka.

Całe przedsięwzięcie nie tylko prezentuje brzmieniową kreatywność wykonawców z Gdyni i okolic; to również zapis niepowtarzalnych dźwiękowych „kolaboracji” (gościnny udział w nagraniach wzięli między innymi The Pau, Maciej Werk, William Malcolm). Tak jak trzydzieści lat temu, tak i dziś muzyka z Gdyni wybrzmiewa niepowtarzalnymi, iście nadmorskimi akordami i rytmami.

Tę wielobarwną dźwiękową mozaikę współczesnej Gdyni spaja praca Piotra Pawlaka, legendarnego producenta i gitarzysty związanego ze sceną yassową (m.in. Łoskot, Kury, Rito).

Albumowi towarzyszyć będzie cykl koncertów odbywających się w Muzeum Miasta Gdyni.

Płytę można zakupić w wersji: CD lub winyl.

Projekt sfinansowano ze środków fundacji PZU

Patronat Medialny: Trójka Polskie Radio, Radio Gdańsk, Gazeta Wyborcza, Dziennik Bałtycki, CGM.pl, Trójmiasto.pl, Nowe Idzie Od Morza, Kurier Gdyński, Polska Płyta Polska Muzyka, Lizard, Soundrive, KVLT, Lupus Unleashed, Hałasy i Melodie, Trzy Szóstki, Muzykoholicy, Rock3Miasto

Spis utworów

1. drewnofromlas – Złap Wiatr Unnra / J. Czernikowski

2. Nowa Ziemia 2 – Weno, Ciesielski, Krychowiak – Nikt nam nie weźmie młodości / Pancerne Rowery / Czerwone Gitary / K. Klenczon – M. Gaszyński

3. Kiev Office – Miłość w Jugosławii / Bielizna / J. Figura – J. Janiszewski

4. Molto Delay feat. The Pau – Ład ład bumcyk zet / Po prostu /  T. Krzymuski – Sz. Szprada

5. Michael Warren feat. Soon – Lubię to / Sake / R. Krzywicki, D. Michalak, J. Pietraszkiewicz – R. Krzywicki, D. Michalak

6. Królestwo – Szampan / Call System / J.Pękacik – R. Bryński

7. Lastryko – Frontline / Rocka’s Delight / L. Ślązyk, G. Zając, K. Krzymiński

8. Leśne Zwierzęta feat. William Malcolm – Synteza / Apteka / J. Kodymowski

9. Tranq – Buty / Po prostu / T. Krzymuski – Sz. Szprada

10. Band_A – AAA / Apteka / J. Kodymowski

KONCERTY

plakat koncerty

Albumowi Gdynia 1988-2018 towarzyszyć będą koncerty artystów biorących udział w nagraniu płyty. Wszystkie koncerty odbędą się w przestrzeni Muzeum Miasta Gdyni (Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1). Wstęp wolny.

25.01 – Band A, Kiev Office – minirelacja

22.02 – Królestwo, Tranq

15.03 – Nowa Ziemia 2, Lastryko

26.04 – Michael Warren, Molto Delay

07.06 – drewnofromlas, Leśne Zwierzęta

A recenzję mojego autorstwa znajdziecie tutaj.

Cała płyta do odsłuchu poniżej: