#1 Zapowiedź Soundrive Festival – A/T/O/S

Tą notką zapoczątkowuję zapowiedź wybranych zespołów, które zagrają na tegorocznej edycji Soundrive Festival w gdańskim B90. Na pierwszy ogień – A/T/O/S.

A/T/O/S (Belgia) – a właściwie A Taste Of Struggle, bo tak rozwija się skrót w nazwie grupy. Grupa to zresztą może zbyt dużo powiedziane, bo tworzy ją duet – wokalistka Amos i DJ Truenoys. I tak naprawdę oprócz tych dwóch pseudonimów o samym zespole niewiele więcej wiadomo. Tak samo tajemnicza jest ich muzyka – to miks muzyki elektronicznej z pogranicza trip-hopu, downtempa czy dubstepu z wokalem wpadającym bardziej w rejony r&b czy soulu. To połączenie naprawdę działa i dzięki niemu dostajemy muzykę spokojną, wysublimowaną, klimatyczną, ale nigdy nudną i odtwórczą. Oczywiście czuć w poczynaniach A/T/O/S inspiracje klasycznymi przedstawicielami gatunku, takimi jak Portishead czy Massive Attack, ale na lekkich wpływach się kończy. Duet ma pomysł na siebie i skutecznie wprowadza go w życie.

Dyskografia: A/T/O/S (marzec 2014), Outboxed (luty 2017)

Dlaczego warto zobaczyć: Tak samo jak podkreślają sami organizatorzy w krótkim bio na temat zespołu – takiej grupy na Soundrive jeszcze nie było. Liczę na to, że podczas ich występu wytworzy się na scenie magiczna aura, która wciągnie do tego świata także i publikę. Poza tym to zdecydowanie wybijający się muzycznie i jeden z oryginalniejszych składów w tegorocznym lineupie.

Czego przesłuchać przed: Wydali zaledwie dwie płyty, więc śmiało zdążymy zapoznać się z całą dyskografią. Drugi album jest jednak krótszy (około pół godziny) i stanowi chyba lepszą zapowiedź tego, czego można spodziewać się na koncercie. Z pojedynczych utworów – „A Taste of Struggle”, „Trees”, „Vortex”.

Kiedy grają: Piątek 01.09.17

Strony: https://www.facebook.com/atasteofstruggle/

https://a-t-o-s.bandcamp.com