#2 Zapowiedź Soundrive Festival – Beach Fossils

Beach Fossils (USA) – zdecydowanie największa ”gwiazda” tegorocznego festiwalu i najbardziej rozpoznawana nazwa spośród wszystkich grup tegorocznego lineupu. Zespół został założony w 2009 roku w Nowym Jorku, a jego obecny skład stanowią: Dustin Payseur (wokal, gitara), Tommy Gardner (perkusja), Jack Doyle Smith (bas) i Tommy Davidson (gitara). Beach Fossils mieszają w swojej muzyce wpływy garażowego rocka i noise popu z rozmarzoną wersją indie oraz dość oszczędną produkcją. Oprócz melancholijnego nastroju atutem grupy jest sam Payseur, którego delikatna barwa głosu dodaje niewątpliwego uroku kompozycjom zespołu.

Dyskografia: Beach Fossils (maj 2010), Clash The Truth (luty 2013), Somersault (czerwiec 2017)

Dlaczego warto zobaczyć: Nowa płyta to soundtrack dla najlepszych wakacji, jakie tylko mogłeś sobie wymarzyć. Chyba nie ma lepszego miejsca i czasu na to by pomyśleć nad mijającym latem, niż na początku września w gdańskiej stoczni w klubie B90, przy dźwiękach Beach Fossils.

Czego posłuchać przed: Somersault z tego roku to świeżutki materiał i pewnie na nim skupi się zespół. Z poprzednich płyt warto znać takie utwory jak „Sleep Apnea”, „What a Pleasure” czy „Daydream”.

Kiedy grają: Czwartek 31.08.17

Strony: https://www.facebook.com/beachfossils

http://www.beachfossils.com

https://beachfo.bandcamp.com