The Eye of Time +dj Lenar // Chmury 19.02, Warszawa (patronat)

Mam przyjemność objąć patronatem koncert The Eye of Time oraz dj Lenara, który odbędzie się w środę 19 lutego o godzinie 20.00 w warszawskim klubie Chmury.

Recenzja najnowszej płyty artysty tutaj.

Wstęp: 20 zł!

The Eye of Time [Electronic / Dark / Modern Classic / Ambient / Industrial / Post-rock]
Francja, Denovali Records

Szczery soundtrack życia przyozdobiony nadzieją, rezygnacją i śmiercią. Mix z sampli, wiolonczeli, elektroniki, zapętleń, dronów, pianina i nagrań terenowych. „Staram się zabrać słuchacza do piekła, najgłębiej jak to jest możliwe. Tam nie ma wyboru, pozostaje odbić się od dna i skoczyć w kierunku światła”.

The Eye of Time jest solowym projektem francuskiego muzyka Marca Euvrie, którego artystyczna droga (niezależnie od klasycznego wykształcenia) zawsze była silnie związana z francuską sceną DIY punk i hardcore (Karysun, Aussitôt Mort, Sugartown Cabaret).

Nagrany w 2012 album The Eye Of Time jest próbą spojrzenia w przyszłość, która artyście jawi się w ciemnych barwach. Odrzucenie Natury jako środowiska do egzystencji i chaos medialny przybierają w muzyce Marca postać zniekształconych soundtracków, udziwnionych motywów zaczerpniętych z muzyki klasycznej, szumów, dronów i loopów. Od tego czasu Marc wydaje swoje płyty w awangardowej wytwórni Denovali Records, wspierającej projekty z pogranicza muzyki elektronicznej i eksperymentalnej.

W kolejnym albumie Acoustic (2014)  skupia się na potrzebie przetrwania, instynkcie popychającym do walki w najtrudniejszych sytuacjach. Głównymi instrumentami na płycie są fortepian i wiolonczela.

Muzyczną analizę społeczeństwa przedstawia również album ANTI (2015). Muzyka silnie nawiązuje do twórczości m.in. Godspeed You! Black Emperor, Third Eye Foundation, Portishead, Sigur Ros, Debussy czy Neurosis, ale też romantyków, takich jak Fryderyk Chopin, Edward Grieg czy Sergiej Rachmaninow.

Ostatnie krążki MYTH I: A last dance for the things we love (2016) i MYTH II: A Need To Survive (2018) są koncertową syntezą dotychczasowych dokonań muzyka.

dj Lenar (Marcin Lenarczyk) to artysta dźwiękowy od wielu lat obecny na warszawskiej scenie muzyki alternatywnej i eksperymentalnej. Związany ze środowiskiem Lado ABC, warszawską sceną niezależną i jazzową.

Gra na gramofonie i looperze wykorzystując techniki turntablistyczne. Płynnie porusza się po różnych gatunkach muzycznych: od klezmerskiego zespołu Meritum przez reinterpretacje nagrań Witolda Lutosławskiego grane, irlandzkie pieśni ludowe oraz improwizacje. Na swoim koncie ma również muzykę do spektakli, filmów i słuchowisk.