Great September / Łódź / 15-17.09.22

Nieoczekiwanie na mapę polskich festiwali muzycznych jakiś czas temu wszedł nowy gracz. Artur Rojek (OFF Festival) oraz Łukasz Minta (Spring Break) połączyli siły i zapowiedzieli Great September Showcase Festival & Conference. Impreza odbędzie się w Łodzi w dniach 15-17 września. Formuła showcase’owa zakłada spotkania młodych twórców z ludźmi z tzw. branży, tj. dziennikarzami, radiowcami, wydawcami, fotografami, menedżerami itd.

Dynamiczny rozwój polskiej sceny muzycznej został zakłócony przez pandemię i związane z nią obostrzenia. To jednak nie zabiło talentu, nie powstrzymało kreatywności, ale utrudniło dotarcie nowym artystom do ich potencjalnych odbiorców. Great September wychodzi temu naprzeciw, wypełniając lukę po poznańskim Spring Break. W Łodzi powstanie stacja przesiadkowa pomiędzy garażem czy piwnicą, w których rodzi się muzyka, a scenami takich festiwali jak katowicki OFF.

Oprócz koncertów, które mają odbywać się w miejskich klubach, na uczestników imprezy czekają panele dyskusyjne oraz tematyczne warsztaty.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Independent oraz Łódzkie Centrum Wydarzeń, a partnerami Miejska Arena Kultury i Sportu w Łodzi oraz instytucja kultury „EC1 Łódź – Miasto Kultury„.

Zapowiedzi festiwalowe śledźcie na Facebooku oraz oficjalnej stronie internetowej organizatorów. Tam też zakupić można bilety w cenie 129 zł.