Poniżej druga część podsumowania ubiegłego roku. Lista albumów polskich wraz z kilkoma akapitami przemyśleń na temat lokalnej sceny.
Zapraszam do pierwszej części podsumowania 2021 roku. A w nim (przy)długawy wstęp i zestaw płyt zagranicznych.
Tym razem dorzucam swoje trzy grosze w kwestii podsumowania 2021 roku na kanale Metalurgia.
Trzeciego stycznia byłem gościem Radio Wrocław Kultura i w poniższym linku możecie posłuchać tego, co miałem tam do powiedzenia.
Pierwsze koncerty tego roku za mną. Jeśli miałbym je odczytywać jako zapowiedź tego, co nadejdzie, to powiedziałbym, że będzie prościej. Bardziej bezpośrednio i bez ogródek. Słowem — punkowo.
Ostatni koncert tego roku zaliczony. Bielizna to jednak niedoceniana, ale bardzo istotna sprawa.
Co go inspiruje, czego słucha na co dzień, jak doszło do tego, że powołał do życia Królówczaną Smugę? O tym wszystkim i o wielu innych aspektach życia Adama Piętaka dowiecie się z poniższego tekstu.
Ostatnie sygnały centrali na północy, czyli koncert Tomka Lipińskiego z ostatnim składem Brygady Kryzys w gdańskim Parlamencie.
Kasa zebrana na szczytny cel, muzyka w warunkach koncertowych i szczęka zbierana z podłogi. To wszystko i więcej wydarzyło się 8 grudnia w gdyńskiej Desdemonie.
Katany w dłoń, kaptury na głowy i ruszamy w miasto. Trudno nie puścić wodzy fantazji, gdy słucha się takiej płyty. A dziś wciskamy „play” i przyglądamy się wydanej w 1993 roku „Enter The Wu-Tang (36 Chambers)” Wu-Tang Clan.
