#7 Zapowiedź Soundrive Festival – So Slow

So Slow (Polska) – warszawska grupa, w skład której obecnie wchodzą Arek Lerch (perkusja), Łukasz Lembas (bas), Daniel Kryj (gitara) oraz Michał Głowacki (wokal, klawisze i sample). Niezwykle upraszczając jest to zespół z pogranicza noise i post-hardcore. Wgłębiając się w szczegóły – wcześniej przytoczone gatunki to jedynie punkt wyjścia dla eksperymentów z brzmieniem zarówno instrumentów jak i wokalu. Potwierdzeniem takiego podejścia do muzyki są niezwykle zróżnicowane płyty, których zespół ma na koncie już trzy. Jest to jedna z najoryginalniejszych grup na polskiej scenie muzycznej, dla których zabawy z dźwiękiem i utrzymanie niezależności artystycznej wydają się być priorytetem.

Dyskografia: Dharavi (czerwiec 2014), Nomads (luty 2016), 3T (maj 2017)

Dlaczego warto zobaczyć: Definicja transu na scenie i oby także pod nią. So Slow to zespół stale poszukujący nowych środków wyrazu, zagłębiający się w strukturę i dynamikę poszczególnych kompozycji. Utwory odgrywane na żywo często stanowią jedynie szkielet, nabierając nowych kształtów, wymiarów i stając się czymś odświeżającym muzycznie i duchowo.

Czego posłuchać przed: Uważam, że debiut pt. Dharavi już teraz należy do klasyki polskich albumów obecnej dekady i pomimo przekształceń personalnych oraz lekkiej zmiany stosowanych środków wyrazu, nadal stanowi najlepszą wizytówkę dla zespołu. Utworom „Prosto w noc”, „Starzy są już królowie świata” czy zamykający „Takie niezwykłe są te późne dni” nie brakuje niczego do światowej czołówki noise rocka (do odsłuchania na bandcampie grupy). Tegoroczny album 3T to już inne, bardziej transowe i poszukujące brzmienie, ale cieszy nie mniej niż pierwsza płyta – potrzebuje jednak trochę więcej czasu na przyswojenie. To chyba Was jednak nie zniechęci, prawda? 😉

Kiedy grają: Sobota 02.09.17

Strony: https://www.facebook.com/SoSlowBand/

https://soslowband.bandcamp.com/