#11 Zapowiedź Soundrive Festival – Kweku Collins

Kweku Collins (USA) – pochodzący z Evanston w Illinois 20-latek już od najmłodszych lat miał styczność z muzyką. Mając jedynie cztery latka towarzyszył na scenie swojemu ojcu grając na tradycyjnych, afrykańskich bębnach. W czasach szkoły średniej w zaciszu swojego pokoju zaczął tworzyć pierwszą muzykę. Gdy wszyscy jego rówieśnicy myśleli o tym, jak dostać się do wymarzonego collegu, problemem Collinsa było to, jak zacząć nagrywać profesjonalnie stworzoną przez siebie muzykę. Udało mu się to w 2015 roku za sprawą pierwszego mixtape’u zatytułowanego „Say It Here, While It’s Safe”. Potem było już z górki i Collins bardzo szybko został dostrzeżony przez branżowe media. Portal „Pigeons and Planes” wyróżnił go jako jednego z dwudziestu najciekawszych raperów przed 20 rokiem życia, a jego debiutancki album z 2016 roku otrzymał ocenę 8.0 i wyróżnienie dla najlepszego nowego singla (za piosenkę „Stupid Rose”) od serwisu „Pitchfork”.

Dyskografia: Nat Love (kwiecień 2016)

Dlaczego warto zobaczyć: Nawet jeśli nie jesteście fanami rapu, to z pewnością jesteście fanami dobrej muzyki. Dla Collinsa hip-hop to tylko jedno z jego oblicz. W swojej twórczości płynnie przechodzi od szybkich rapowanych partii do melodyjnego, podszytego nutką soulu śpiewu. W parze z klimatycznymi partiami wokalnymi idzie muzyka – raczej leniwa, melancholijna, zawierająca w sobie wiele zapożyczeń przerobionych w interesujący i inteligentny sposób.

Czego posłuchać przed: Collins ma na koncie jeden album, a w tym roku dorzucił do tego EPkę, która stanowi rozwinięcie stylu zawartego na debiucie. Polecam oba wydawnictwa. Na szybkie zapoznanie się o czym w ogóle mowa warto odpalić takie utwory jak „Ghost”, „Lonely Lullabies” czy „Stupid Rose”.

Kiedy zagra: Sobota 02.09.17 23:30 Mała scena

Strony: https://www.facebook.com/KwekuCollinsMusic/

http://www.kwekucollins.com/