Xenony – Polish Space Program (2018)

Polski program kosmiczny ma sporą konkurencję, która już od kilkudziesięciu lat działa aktywnie w sferze badań kosmosu, ale my wierzymy w jego sukces! Opieramy go bowiem na trzech, solidnych fundamentach: przebojowości, analogowości i melodyjności.

Ogniwem napędzającym nasz program został statek Xenony. To on, będąc prawdziwym pionierem, ma poprowadzić innych ku kosmicznym wojażom. Najważniejszy jest spokojny, zrównoważony start (Intrus). Nie jesteśmy pewni, gdzie poniesie naszą rakietę słoneczny wiatr, ale nie boimy się eksperymentów, trzymamy się melodii i podążamy ku nieprzewidywalnemu, ale zawsze mieniącemu się jasną feerią barw Słońcu! Naszych dzielnych załogantów wspierać będzie doświadczony głos Ani Iwanek. To ona załagodzi turbulencje i odwróci uwagę od pomruków silnika (Europa). Pozwoli nam to zobaczyć naszą planetę z zupełnie innej perspektywy. Ziemia jest ciałem niebieskim niezwykle oryginalnym, żywym, ulegającym ciągłym przemianom i przede wszystkim ekscytującym.

Na naszych śmiałków (Paweł Górski, Piotr Bukowski, Karol Koszniec) czekają też inne wyzwania. W przerwach od nich będą mogli oddać się lekturze w sielskiej atmosferze, czerpiąc z niej przy okazji inspiracje do dalszych podbojów (Phil K.). Priorytetem jest bowiem odnalezienie nowej, rozwiniętej formy życia na niezbadanych dotąd terenach. Droga do niej długa, poplątana i wielowątkowa (Planet Brasil). Wymagane jest bezwzględne skupienie oraz elastyczność!

Należy przy tym uważać, by nie pochłonęła nas mroczna część przestrzeni pozaziemskiej (Jupiter). Tam czyha na nas wciągający swą jednostajnością, abstrakcyjnością i pozorną błogością Neptus. Fiasko jednak nie wchodzi w grę! Naszą bronią są bowiem narzędzia może niezbyt nowoczesne, ale niezawodne. Syntezatory!