#7 Polecanki na OFF Festival 2019: Wczasy

Słów kilka: Poznański duet, który tworzą Bartłomiej Maczaluk oraz Jakub Żwirełło. Jako Wczasy nagrali jak dotąd EPkę 1000 problemów (2017) i pełnowymiarowy debiut Zawody (2018). Mogliście jednak poznać ich już wcześniej i to z noise rockowych składów, takich jak Szezlong czy Oslo Kill City. W obecnie tworzonym projekcie hałasów nie znajdziecie. Jest za to dużo melodii, tony nostalgii i na pozór zabawne, a tak naprawdę bardzo prawdziwe i smutne teksty. Samo życie.

Czego przesłuchać przed: Płytę Zawody zrecenzowałem dla portalu Soundrive.pl i dałem jej ocenę 94/100 Płyta ta trafiła także do zestawienia moich ulubionych albumów 2018 roku. Link do całej recenzji tutaj. Poniżej fragment:

„Wczasom udało się w sposób niezwykle inteligentny skomentować niemal wszystkie lęki dzisiejszego świata. Czy mówicie sobie, że jesteście najlepsi? Czy mówi wam o tym ktoś inny? Czy jedyną radością, przełamaną smutnymi myślami o następnym dniu spędzonym w znienawidzonej pracy, jest dla was weekendowa impreza w jednym z modnych klubów? A może jesteście z mniejszej miejscowości i w mniej elitarnym miejscu, a na parkiecie próbujecie znaleźć miłość swojego życia?”

Must listen: Wczasy – Prince i Bowie

Prince i Bowie w jednym utworze? Tak, ale podejrzewam, że nie w takiej formie, jakiej się spodziewacie. Przy tak dobrym utworze to jednak żaden smutek. Serio.

Dla zaawansowanych: Chcecie więcej? No problemo, sięgnijcie po 1000 problemów. Pomimo mojego uwielbienia dla Zawodów to tam znajduje się moja ulubiona piosenka duetu, czyli Pegasus (warto nic nie robić). Pięknie obrazuje mój życiowy cel, do którego dążę. Na razie nie wychodzi, ale kiedyś się uda.

Gdzie i kiedy: 04.08 Niedziela | 17.20 | Scena Trójki