#13 Polecanki na OFF Festival 2019: Cudowne Lata

Słów kilka: Nie, nie chodzi tu o serial o tym samym tytule, choć muzyka budzi równie miłe skojarzenia. Te Cudowne Lata to duet muzyczny i życiowy. Tak opisują go same twórczynie, czyli Ania Włodarczyk i Amina Dargham. Pierwszą z nich możecie kojarzyć z trio Wilcze Jagody, które tworzyła wraz z Nelą Gzowską i Zosią Hołubowską. Amina jest z kolei jedną z organizatorek inicjatywy Lucciola Ladies Rock Camp. Mogliście ją także usłyszeć na płycie projektu Translola.

Czego przesłuchać przed: Na ten moment jedynie singla, który zapowiada debiut, mający ukazać się już we wrześniu pod egidą Trzech Szóstek. Koniecznie zapiszcie tę datę w kalendarzu. Ja sam czekam na tę płytę jak na wypłatę, a rzadko starcza mi do 1-szego. A koncert na OFFie to dodatkowa okazja, by posłuchać tego materiału trochę wcześniej. Lepsze niż chwilówka!

Must listen: Cudowne Lata – Zapach i Ty

Polski singiel roku? Na pewno bardzo mocny kandydat, a już w kategorii brzmień inspirowanych romantycznymi i onirycznymi latami 80-tymi zdecydowany zwycięzca. Do tego pięknie wpasowujący się w estetykę samej muzyki teledysk autorstwa Jakuba Żwirełło (Wczasy). U mnie na ciągłym repeat’cie od kwietnia.

Dla zaawansowanych: Wcześniej troszkę skłamałem, bo na Bandcampie duetu dostępne jest jeszcze wypuszczone w zeszłym roku demo. Znajdziecie na nim sporo przyjemnych, utrzymanych w klimacie kolorowego snu dźwięków. Idealnie, by umilić sobie czas oczekiwania na pierwszy album.

Gdzie i kiedy: Piątek 02.08 | 16.00 | Scena Trójki