Nowe idzie od morza do Wrzeszcza 2021 – cykl koncertów [patronat]

Tegoroczna edycja Nowe idzie od morza do Wrzeszcza 2021 to trzy wyjątkowe koncerty w trzech różnych, równie wyjątkowych miejscach. Sprawdźcie program i nie czekajcie z kupnem biletów!

Zeszłoroczne występy były naprawdę niezapomnianym przeżyciem. Wszystko wskazuje na to, że tak będzie i w tym roku.

BILETY http://dowrzeszcza.pl

W programie:

18 sierpnia
JANTAR gra OBIAD
w składzie KUBA ZIOŁEK, TOMEK POPOWSKI, KRZYSZTOF KALISKI i GRZEGORZ TARWID

Nowy projekt muzyków takich zespołów jak Stara Rzeka, Alameda czy Innercity Ensemble. Historia zespołu sięga roku 2019 kiedy to 4 zupełnie obcych sobie muzyków spotkało się na wakacjach all inclusive w brazylijskim mieście Taboão da Serr. W hotelowej restauracji podczas śniadania Kuba Ziołek, Grzegorz Tarwid, Krzysztof Kaliski i Tomek Pop rozpoczęli interesującą dyskusję o wyższości białego albumu Caetano Veloso nad czarnym albumem Metalliki. 7 godzin później, gdy nastała pora obiadowa, narodził się zespół Jantar (po polsku Obiad). Jego twórczość inspirowana jest życiem, szczęściem, smutkiem, śmiercią, przyrodą, diabłem, słońcem, psami, kawą, działką, grillem, emocjami, wodą mineralną, pejzażami górskimi oraz szeroko pojętą brazylijską muzyką popularną.

25 sierpnia
PAWEŁ SZAMBURSKI gra UROBOROSA

Uroboros to autorska, trzyczęściowa kompozycja stanowiąca muzyczny komentarz dla najważniejszych rytuałów i obrzędów przejścia w życiu człowieka. Paweł Szamburski – klarnecista, kompozytor i animator kultury, związany ze środowiskiem Lado – czerpiąc inspiracje z tradycyjnej muzyki ludowej, odnosi się również do gnostyckiego symbolu: węża z ogonem w pysku. Uroboros wyraża jedność duchową oraz fizyczną wszechrzeczy, symbolizuje nieskończoność w ruchu ciągłej destrukcji i odradzaniu się. To punkt wyjścia i zarazem dojścia dla muzycznej opowieści Szamburskiego. A zatem: Narodziny / Życie / Śmierć – w źródłach ludowych odpowiednio – kołysanka, wesele oraz pogrzebowa pieśń. W użyciu klarnety wsparte elektroniką. Tykający zegar matki oraz „infinite mode” na efekcie Alexander Sky-Fi.  

31 sierpnia
HUBERT ZEMLER i GABA KULKA grają KRAFTWERK
razem z WOJTKIEM TRACZYKIEM

Powstali 50 lat temu w Niemczech i odmienili oblicze europejskiej i światowej sceny muzycznej. Mało kto wyobraża sobie muzykę bez twórczości Kraftwerk – założyciel grupy, Florian Schneider, który odszedł w ubiegłym roku stał się pretekstem do zaaranżowania utworów zespołu przez wokalistkę Gabę Kulkę i perkusistę Huberta Zemlera z towarzyszeniem basisty, Wojtka Traczyka. Artyści wybrali utwory, które oprócz pięknych melodii, zaczerpniętych wydawałoby się od XIX-wiecznych romantyków, zawierają ważny przekaz społeczny, a Das Model czy Computerliebe brzmią aktualnie także i dziś. Artyści wykonają je w wersjach oryginalnych, w języku niemieckim, ponieważ oddają one znacznie lepiej nastrój tego zjawiska.

Więcej informacji na stronie organizatora – Nowe idzie od Morza.