Festiwal GdyniaROCKZ! 2023 [patronat]

Jako mieszkaniec Gdyni bardzo miło mi zaprosić Was na muzyczny festiwal, którego celem jest promocja lokalnych dźwięków. Mowa o GdyniaROCKZ!, który w tym roku odbędzie się w dniach 19-21 maja na terenie Klubu Ucho (Podwórko.art).

W trakcie trzech dni na scenie zaprezentuje się aż 18 składów, a samo wydarzenie organizuje agencja Roadhog Booking.

WYDARZENIE

BILETY

Wśród występujących pojawią się (opis pochodzi od organizatora):

ARSHENIC

Arshenic to gdański zespół, który funkcjonuje na polskiej scenie prawie 15 lat. W swoim dorobku mają utwory zarówno po polsku, jak i po angielsku. Co ciekawe, większą popularność zyskali zagranicą niż w kraju – ich utwory są grane m.in. w USA, Grecji, Holandii, Anglii, Portugalii lub Chile. Ich muzyka inspirowana jest takimi nurtami jak art rock, alternatywny metal, rock progresywny, goth metal, molodic metal i dark rock.

DISTANT DREAM

Trójmiejski zespół wykonujący przebojową muzykę instrumentalną, zakotwiczoną w rocku, a jednocześnie śmiało krążącą po odległych inspiracjach. Wpadające w ucho melodie łączą się z błyskotliwą rytmiką i wirtuozerskim zacięciem, a w każdym dźwięku pobrzmiewa miłość do wspólnego tworzenia muzyki.

HELLVOID

Hellvoid to zespół, w który składa się z wokalisty, perkusisty i…. dwóch basistów! Muzyka wykonywana przez nich określana jest jako bass’ n’roll/dual bass doom.

SOURCE OF MARY

Panowie prezentują coś łączącego nowoczesny, połamany metal z progresywnymi gatunkami, nie stroniąc przy tym od melodii zarówno w riffach, jak i wokalach. Nie brakuje w ich muzyce nastrojowych momentów, które doskonale kontrastują z ciężką, riffową jazdą do przodu.

KIEV OFFICE

Kiev Office to grupa z morza i marzeń, założona w 2007 roku w Gdyni przez Michała Miegonia. Od dziesięciu lat nieprzerwanie dostarcza głośnych melodii i abstrakcyjnych tekstów o mocnym i wyjątkowym rytmicznym fundamencie.

CARNAGE

Twórczość zespołu to metal okraszony rock’n’roll’ową zuchwałością i hard rock’owym pazurem sprawiającymi, że każdy koncert jest wulkanem energii, którą zaraża publiczność. Różnorodność i wielowymiarowość utworów sprawia, że podobają się one zarówno fanom cięższych brzmień, jak i tych bardziej melodyjnych. Stawiają na energię, dobrą zabawę i autentyczne podejście do muzyki.

SUNDAY AT 9

Sunday at 9 to trójmiejska formacja, która swoją muzyką wpisuje się w ramy szeroko pojętego metalu. Nie brakuje tutaj też wyraźnego wpływu groove metalu i metalu progresywnego.

ST. JOHN

Melodie końca świata, ponure teksty i harmoniczna melancholia. St. John to nowy zespół na polskiej scenie, za którym stoją muzycy takich zespołów jak Blindead i Octopussy.

DEATH CRUSADE

Death Crusade, jako pokłosie istniejącego w połowie lat 90. zespołu Filth of Mankind, bierze na afisz aktualnie gryzące problemy i wykrzykuje je bezlitośnie, prosto w twarz. Rozpędzona rytmika i przytłaczające riffy doskonale odnajdują się w estetyce crustu i d-beatu.

ŻURAWIE

Zespół z Gdyni i Sopotu. Sami o sobie – Noise rock i inne rzeczy.

STONERIVER

StoneRiver to mocne reminiscencje rozszalałej w latach dziewięćdziesiątych sceny grunge. Wśród inspiracji wymieniają m.in. Led Zeppelin, AC/DC, Mötley Crüe i TSA. Stylistyka obrana przez zespół to muzyka lansowana przez rockowe stacje radiowe, więc nie przestraszy dzieci, ale i nie zażenuje ortodoksów muzycznej ekstremy.

I.N.C.

Insane Noise Creator – progresive thrash, heavy, punk music for all.

LEŚNE ZWIERZĘTA

Leśne Zwierzęta wychodzą z ukrycia, chociaż schowały się tam przed zgiełkiem nowoczesnego, industrialnego świata. Muzyczne klimaty, w jakich porusza się zespół to rock psychodeliczny z elementami elektroniki, muzyki etnicznej oraz jazzu.

SAD’N SUSPECT

Sad’n Suspect to zgrana czwórka doświadczonych muzyków, którzy wykorzystując swoje liczne inspiracje tworzą muzykę oscylującą wokół takich gatunków jak pop punk czy rock. Ich fascynacja słoneczną Kalifornią i słabość do estetyki muzyki punkowej sprawia, że na scenie tworzą energetyczne show, które przyciąga i porywa.

ZENITH

Młody zespół grający Black Crust Metal.

LADY ELECTRIC

Trio poruszające się po granicy między stoner rockiem i psychodelią.

Podział na dni wygląda następująco:

To nie wszystko! Śledźcie mój fanpage, bo na nim szykuje się konkurs, w którym do wygrania będą wejściówki na imprezę.